Jste v menu, kde naší činnost třídíme do třech základních skupin a v nich se pokoušíme prezentovat některé naše činnosti a představujeme na snímcích příklady některých řešení. Vybírejte a čtěte uvedené sekce s vědomím, že kovářské řemeslo se zámečnickým se velice úzce prolínají a co nenaleznete u "kováře", hledejte u "zámečníka"popřípadě v menu ocelových konstrukcí. Pod těmito řádky nabízíme vždy krátkou aktualitku z naší práce a pak už je zmíněné dělení na tři skupiny naší činnosti.... 

Kovářství

Nabídka kovářských prací

V tomto článku se pokoušíme nastínit jednoduchým a snad i přehledným způsobem rozsah naší činnosti v kovářském řemesle. Laický pohled na kováře je omezen na výrobu podkov a trhání zubů...Středověk je už dávno pryč a kovářské řemeslo Vám prostřednictvím našich rukou nabídne i jiné služby. 

 

Jedním z příkladů moderního kovářství je třeba kovaná postel. Její design a technické řešení může snoubit kov a dřevo, což jsou dva materiály, které se vždy doplňovaly. Řešení dokládají následující snímky:

Nabídka kovářských prací Nabídka kovářských prací

Každá taková postel je originální ruční prací a troufáme si říci, že bude solitérem vašeho domova. Ovšem pokud se pro ní rozhodnete a oslovíte nás. Orientační cena postelí včetně nočních stolků a roštů je od 12 do 20 tis. Kč. 

Dalším z příkladů naší práce jsou menší či větší doplňky interiérů. Nemusí se nutně jednat vždy o bytové doplňky. I některé restaurace rády ozvláštní svůj interiér kovanými prvky.

Nabídka kovářských prací Nabídka kovářských prací

Nabídka kovářských prací

Na třech snímcích není možné prezentovat celou škálu možností interiérových kovaných doplňků. Pokusíme se více snímků prezentovat v naší fotogalerii. 

 

Jedním z příkladů souznění dvou řemesel a to kovářství a zámečnictví jsou třeba kovové dveře. Ćást prací je ryze kovářská a část zase zámečnická. Výsledek ovšem stojí za to a  dveře se stávají ústředním motivem části domu, vinného sklepa, pokoje. 

Nabídka kovářských prací Nabídka kovářských prací

 

Minimální ochranu majetku představuje oplocení vlastního pozemku. Dávno pryč jsou doby, kdy se na trubky z lešení natáhl jeden druh pletiva a bylo. Že je možné oplocení řešit i jiným způsobem dokladují dva následující snímky.

Nabídka kovářských prací Nabídka kovářských prací

Opět se nejedná o ryzí kovařinu, ale o symbiózu kovářské práce a zámečnictví.